Knygų apžvalgos

Greta Lietuvninkaitė „Slėpynės. Kaip užmerktomis akimis žaidžiame gyvenimą”

Aš sakau: Man visuomet sunkiau rašyti atsiliepimą apie lietuvių autorių knygas, nes aš pagalvoju, kad jei sutikčiau tą žmogų realiai norėčiau drąsiai į akis pažvelgti, o ne mekenti kažką, bet vėl gi, kažkaip vaidmainiauti ir gi nesinori.
Knyga prasidėjo ganėtinai banaliai ir su jausmu, kad aš jau žinau kuo baigsis, ir šis jausmas manęs nepaleido skaitant daugiau nei pusę knygos. Istorija apie turtingai ir linksmai gyvenančią merginą, kuri nevertina to, ką turi, yra paviršutiniška, tačiau gyvenimas apsisuka ir likusi be šeimos paramos, be gerbuvio gyvenimą pamato kitokį. Tokių knygų apie „nušvitimus“ aš skaičiau begalę, kurių pavadinimai ir siužetai persipynė atmintyje. Tačiau ši knyga nors prasidėjo banaliai ir nuspėjamai, pabaiga nenuklydo į lankas ir buvo išlaikyta reali ir gyvenimiška. Kažkiek yra ir detektyvinės siužeto linijos, ne tik psichologiniai atradimai. 
Ši knyga skaitėsi lengvai, tačiau nebuvo ta, kurią nekantraudavau skaityti, ramiai prieš miegą po keliasdešimt puslapių vis judėjau į priekį. Tai pamokanti istorija apie gyvenimą, savarankiškumą, trapumą.
Knygos nugarėlė sako: Jei sėkmė yra stulbinami gyvenimo pasiekimai, priverčiantys aplinkinius skaičiuoti savo stalo sidabrą, tai ši knyga – apie nesėkmę. Jei meilė – tai romantiškas apsvaigimas, persipynęs su savininkišku kaprizu, tai šioje knygoje meilės nerasite. Jei gyvenimą laikote tyra gėrio buveine, verčiau atmerkite akis. Tikrovė žaidžia slėpynių.
Istorijos apie lepią merginą iš Lietuvos sostinės veiksmas netikėtai persikelia į Kanadą ir Islandiją. Dėl nepalankių gyvenimo aplinkybių elitinė Margaritos kasdienybė virsta slapstymusi svečiose šalyse, visuomenės žavėjimasis ja – artimųjų abejingumu, jau ir taip nepavydėtiną padėtį dar labiau apkartina narkotikų pasaulio realybė. Atsidūrus gyvenimo kryžkelėje, jaunai merginai tenka žengti kitą žingsnį – arba lengvą, arba teisingą. Nuopuolių kupina merginos kasdienybė, ryškūs personažų charakteriai, spalvingi kelionių aprašymai ir jautrūs dialogai kviečia iš naujo perkainoti savo gyvenimo vertybes ir prioritetus
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 240
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *