Knygų apžvalgos

Gail Honeyman „Eleonorai Olifant viskas gerai“

Ši lietinga diena, nors ir siaubingai migdanti, bet suteikė gerą pusdienį su knyga. Visai sparčiu tempu perskaičiau šią knygą – įkvepiančią istoriją, kad po tamsios nakties išaušta rytas. Nors ir poetiškai tai skamba, bet kas tiesas, tai ne melas.
Eleonora Olifant šiek tiek neurotiška, šiek tiek keista, perdėtai tiesmuka trisdešimtmetį perkopusi moteris. Jos gyvenimas teka liūdnai įprasta vaga: kasdieninis darbas biure, tušti namai ir degtinė. Suvokdama savo keistumą Eleonora sudeda dideles pastangas pritapti, bei būti jautresnė, nei yra iš tiesų, o dažnai visa tai baigdavosi komiškai. Susidėliojus aplinkybėms Eleonora pradeda vis daugiau laiko praleisti su kolega, taip atsiranda vis daugiau priežasčių išlysti iš savo uždaro pasaulio, susipažindama su žmonėmis vis labiau pamatant savo ir kitų asmenybių skirtumus Eleonora nebegali bėgti nuo savo praeities. Akistata su savimi labai skausminga, tačiau neišvengiama. Tik pačioje knygos pabaigoje galutinai atsiskleidžia Eleonoros praeitis, galima suprasti jos sudėtingą santykį su išore ir pačia savimi, visa ši intriga laikė mano dėmesį.
Susidomėjau šia knyga ne tiek dėl anotacijos, o dėl gerų atsiliepimų jūros. Skaitant ir ypač užvertus paskutinį puslapį, nesunku suprasti kodėl. Paliečiamos labai skausmingos temos: trauminės psichologinės patirtys, sudėtingi santykiai su pačiais artimiausiais, vienatvės jausmas. Kaip bebūtų daug žmonių pajaučia šiuos jausmus savo gyvenimuose ir Eleonora tampa artima. Skaitydami apie ją, mes išties skaitome apie save. Gal kiek ambicingai čia surašiau, bet bent jau aš radau daug bendro, o dar tas žavintis tiesmukumas ir klaidos, kurias taip stengiamės užmaskuoti.
Man labai patiko ši knyga. Vieni sako, kad tai puiki knyga laisvalaikiui, lygina su Bridžita Džouns, na man ši knyga buvo šiek tiek gilesnė, apie tai, kaip būdami tarp žmonių – esam vieniši, o pats knygos braižas tikrai nekeliantis streso skaitant, be reikalo negraudenantis, tačiau visumoje gilią ir aktualią prasmę turintis.
Nugarėlė: Susipažinkite su Eleonora Olifant: jai trūksta socialinių įgūdžių ir ji nedvejodama rėžia tai, kas šauna į galvą. Jos kruopščiai suplanuotame gyvenime netrūksta nieko: darbas, jokių socialinių kontaktų, savaitgaliai su pica, degtine ir trečiadieniniai telefono pokalbiai su Mamyte.
Bet viskas pasikeičia, kai į Eleonoros Olifant gyvenimą įsiveržia kiek chaotiškas nevala bendradarbis Reimondas. Netikėta draugystė sujaukia Eleonoros gyvenimą atverdama tai, kas taip ilgai buvo slėpta. Mažais žingsneliais jiedu veda vienas kitą nepažintu keliu iš izoliacijos, kurioje abu gyveno.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 438
Knyga: nuosava
Vertinimas: 5/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *