Knygų apžvalgos

Fiona Barton „Našlė“

Po paskutinių metu perskaitytų knygų norėjosi paskaityti šiek tiek aštresnių emocijų knygą, pražiūrėjau savo neskaitytų knygų lentynos lobius ir radau trilerį, kuriam pribrendo laikas. Anotacija žadėjo stiprų psichologinį trilerį.
Džinė ir Glenas priemiesčio sutuoktinių pora, kaip daugelis kitų, tačiau jų gyvenimą sudrebina Glenui pareikšti kaltinimai dėl mažametės Belos pagrobimo. Nemalonus dėmesys, visuomenės neapykanta, įkyrūs žurnalistai tai tampa poros kasdienybe, tačiau Džinė ir Glenas turi ką slėpti. Autorė palaipsniui lukštena mergaitės pagrobimo tyrimo detales, piešia veikėjų psichologinius portretus ir po truputį skaitytojui atskleidžia tiesą.
Istorija papasakojama Džinės, detektyvo ir žurnalistės akimis. Būdingas šokčiojimas laiku, po praeitį, į dabartį, bet viskas aprašyta sklandžiai, nuosekliai ir tai visai neerzino. Pasakojimo ašis – liguisti įpročiai, manipuliacijos, neadekvatumas. Natūralu iš psichologinio trilerio tikėtis stiprių veikėjų psichologinių portretų, tačiau nepasakyčiau, kad jie buvo įspūdingi. Sutuoktinių pora buvo visai įdomūs keistuoliai, bet štai detektyvas ir žurnalistė – nykūs.
Autorė visai gerai mėtė pėdas ir momentais sudvejojau, kas yra kas, tačiau nebuvo daug wow momentų ir pabaiga neužgniaužė kvapo. Paliesta pedofilijos tema, pati iš savęs yra šiurpą kelianti, todėl tai kažkiek gelbėjo ir pridengė nuobodesnes vietas.
Nemanau, kad ši knyga išliks ypatingai ilgai atmintyje, tačiau kaip skaitymo užsiblokavimo pramuštukas suveikė neprastai. Pastaruoju metu skaitytos knygos buvo ganėtinai emociškai sunkios, joms reikėjo susikaupti, tai šioji dirgino šiek tiek kitas emocijas, bet buvo geras pasirinkimas skaitomos literatūros paįvairinimui.
Nugarėlė: Džinė ir Glenas Teilorai – paprasta, niekuo neišsiskirianti šeima. Tačiau gražūs jų namai slepia kraupią paslaptį. Prieš keletą metų jų šeima buvo patekusi į pirmus šalies žiniasklaidos puslapius – mįslingai dingo maža mergaitė, ir pareigūnai apkaltino Gleną įvykdžius šį nusikaltimą. Tačiau jo kaltė taip ir nebuvo įrodyta.
Džinė visada tikėjo savo vyru. Net kai jis prašė jos meluoti, ji tikėjo, kad jis nekaltas. Ji kantriai stovėjo jam už nugaros per nesibaigiančius teismo posėdžius, atlaikė policijos apklausas ir žiniasklaidos puolimus, susitaikė su visuotiniu smerkimu. Ji puikiai atliko mylinčios ir rūpestingos žmonos vaidmenį.
Bet dabar Glenas negyvas, o ji gali nusimesti ilgus metus ją varžiusius pančius.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 336
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *