Knygų apžvalgos

Elizabeth Strout „Aš esu Liusė Barton“

Aš sakau: Iš šios knygos tikėjausi daug ir ne dėl to, kad tai premijos laureatės knyga ar, kad bestseleris kažkur. Tokie dalykai jau seniai man nedaro įspūdžio. Mane prie šios knygos patraukė siužeto pristatymas. Labai mėgstu skaityti apie trūkinėjančius žmonių santykius, probleminę vaikystę ir jos įtaką žmogaus brandai.
Nevyniojus į vatą, ši knyga buvo kažkas tai, bet ne tai. Moteris guli ligoninėje, jos aplankyti atvyksta mama, o su ja santykiai ne patys artimiausi. Knygoje gausu pokalbių apie pažįstamus, draugus, apie jų likimus. Liusė tapo žymi rašytoja, tačiau sunkios vaikystė randai likę iki šiol: patirtas smurtas, diskriminacija, artimųjų likimas, visa tai neleidžia jai pamiršti savo kilmės. Ši knyga dar kartą atskleidžia, kad nuo savęs nepabėgsi, o privilegijuoto gyvenimo blizgučiai neužmaskuoja praeities skaudulių.
Nors tikrai mėgstu tokio tipažo knygas, ši kaitėsi tiesiog šiaip sau. Temos paliestos išties rimtos, aktualios, skatinančios mąstyti, bet patys veikėjai nelabai. Kažkaip iki galo jų nesupratau, neprisileidau. Gal dėl to, kad knyga yra gan greito tempo – čia apie vienus, čia apie kitus rašo, jau apie ligoninės personalą, praeitis – ateitis. Jei jau knyga melancholiška ir su pasigilinimu į sielos reikalus, tas šokčiojimas, mano nuomone, nelabai tinka, jei jau eiti – tai iki galo.
Su šia knyga mes prasilenkėm kaip dvi kometos. Apibendrinant: temos paliečiamos svarbios, įdomios, daugiau – mažiau artimos, bet patys veikėjai tokie kaip pro rūką, nutolę.
Knygos nugarėlė sako: Infekcijos pakirsta po operacijos, palatoje priešais Kraislerio dangoraižį guli jauna moteris, rašytoja, žmona, dviejų mažų dukrelių mama. Netikėtai jos aplankyti iš mažo miestelio Ilinojuje atskrenda mama, su kuria santykiai nutrūko išvykus gyventi į Niujorką.
Metai: 2017
Puslapių skaičius: 240
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *