Knygų apžvalgos

Elizabeth Kolbert „Šeštasis išnykimas“

Aš sakau: Paskutiniu metu įsisukus į grožinę literatūrą pajutau, kad norisi kažko kitokio ir kaip sakant ant dienų gavau galimybę paskaityti šią naujutelaitę knygą (ačiū „Baltoms lankoms“). Jei atvirai, pradžioje galvojau ar tik nebus per daug moksliška ir sausa, bet juk nebandęs nesužinosi.
Šioje knygoje yra pasakojama apie išnykusius gyvūnus, jų rūšis, uolienas, pakitusius kraštovaizdžius, užterštą vandenį, kuriame nyksta tam tikros rūšys gyvūnijos, o kaip galima nesunkiai numatyti, prie to ženkliai prisidėjusi žmonija ir žmogiškieji poreikiai. Knyga nėra isteriška, joje nesmerkiamas žmogus kaip vartotojas (labai dažnai įvairiuose straipsniuose būna tik kaltinimai ir isterijos). Knyga yra moksliška, bet parašyta suprantama kalba, apžvelgiamos įvairios nuomonės, galimos priežastys ir tendencijos. Skaitytojas pats gali spręsti kiek šie procesai natūralūs, o kiek prie to prisidėjo žmonės.
Autorė paaiškina gamtos procesus, aprašo ekspedicijas, tyrimus. Man skaityti šią knygą buvo išties įdomu.
Nesu labai didelė biologijos srities ekspertė, tai nėra sritis, kuria aktyviai domėčiausi, todėl tokia literatūra labai praplėčia akiratį ir prideda sąmoningumo. Labai vertinu knygas, kuriose skaitytojui aiškiai ir suprantamai pateikiami moksliniai dalykai, kuomet autorius nedemonstruoja žinių pranašumo, o kaip tik dalinasi. Man po šios knygos norisi daugiau santarvės su gamta.
Jau netrukus ateis metas kai bus masinis galvos laužymas kam ką padovanoti Kalėdų proga, mano galva – aplinkosauga, biologija besidominčiam žmogui ši knyga būtų naudinga dovana.
Knygos nugarėlė sako: Per pastaruosius pusę milijardo metų planetoje įvyko penki masiniai rūšių išnykimai, kai gyvybės įvairovė Žemėje staiga smarkiai sumenko. Viso pasaulio mokslininkai šiuo metu stebi šeštąjį išnykimą, kuris gali būti pats pražūtingiausias įvykis nuo tada, kai, anot vienos iš teorijų, meteorito smūgis išnaikino dinozaurus. Ir šįsyk nelaimę nešame mes – „homo sapiens“.
Metai: 2018
Puslapių skaičius: 320
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *