Knygų apžvalgos

Colm Toibin „Nora Vebster“

Ši knyga mano lentynoje atsidūrė visai netikėtai, palankios akcijos dėka. Kadangi nebuvau mačiusi atsiliepimų nesiskubinau skaityti, tačiau pastaruoju metu teko pamatyti pagyrų bei papeikimų, todėl pasidarė smalsu, kaip yra išties.
Teisios manau yra abi pusės. Šią knygą tikrai galima vertinti per pliusų minusų prizmę. Geri dalykai tai, kad pasakojama istorija labai realistiška. Nora Vebster augina keturis vaikus, vieni iš jų jau savarankiškesni, kitiems dar reikalingas didesnis dėmesys, tačiau šią šeimą supurto netektis, miršta Noros vyras. Knygoje aprašoma kaip likusi našle Nora kabinasi į gyvenimą – dirba, augina vaikus, kaip pamažu grįžta į gyvenimą, nusidažo plaukus, grįžta prie mylimų hobių, mokosi gyventi viena ir paleisti žmogų, kurį mylėjo visą gyvenimą. Manau visi šie jausmai yra labai pažįstami netekus artimojo, nuo emocinės vienatvės iki materialaus išgyvenimo, kuomet iš šono smulkūs pasikeitimai yra dideli žingsniai į priekį – į sielos gijimą, pilnavertį gyvenimą.
Vis dėl to, nebuvo ši knyga ir vienareikšmiškai gera. Man joje buvo per daug veikėjų, kurie tarsi aplinkybės šmėžavo, nukreipdavo dėmesį nuo esmės. Vienok, tai buvo sąmoningas užmanymas atvaizduoti gyvenimą mažame kaime, kuomet gyveni tarsi po padidinamuoju stiklu, bet man asmeniškai buvo per daug tų visokių „kas ką pagalvos“ dalykų. Skaičiau knygą kažko laukdama, bet tas kažkas ir neįvyko. Tai knyga apie emocinį virsmą, bet siužetas neįtraukė manęs.
Visos knygos turi savo skaitytoją, nors turiu ir asmeniškų netekčių, kažkiek pažinta situacija, tačiau ar man šis pasakojimas buvo jaudinantis emocijas?. Kažkiek, pradžioje buvo jautrių momentų, bet gana greitai skaičiau plius minus abejingai.
Nugarėlė: Romanas „Nora Vebster“ pasakoja apie keturiasdešimtmetę našlę su keturiais vaikais, gyvenančią mažame Airijos mieste, kur klesti apkalbos, griežtos socialinės normos. Šią knygą autoriui įkvėpė jo ir motinos išgyvenimai. Nora kapanojasi iš sielvarto ir skurdo, daug patiria, ieško džiaugsmo ir tvirtybės. Tai romanas apie moterį, kuri nori būti savimi.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 376
Knyga: nuosava
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *