Knygų apžvalgos

Belinda Bauer „Kirtis“

Labai džiaugiuosi pasitaikiusia galimybe perskaityti šią „Baltų lankų“ naujieną. Socialinėse medijose teko matyti ne vieną skaitytoją, kuris nekantravo imtis šios knygos. Kaip supratau lūkesčiai visų buvo dideli, o prie daug besitikinčių prisidėjau ir aš.
Knygoje pasakojama apie Džeką, jauną vaikiną, kuris tapo atsakingas už savo jaunesnes seseris, po motinos mirties. Mamos mirtį lyg šiol vainikuoja nežinia, nes vieną dieną keliaudami automobiliu turėjo stabtelti ir palaukti grįžtančios mamos, kuri deja negrįžo ir buvo rasta negyva. Ši patirtis privertė Džeką greitai suaugti ir pasukti ne pačiu sąžiningiausiu gyvenimo keliu – tapti vagimi. Apvogdamas privačius namus, viename jų randa peilį, kuriuo, jo įsitikinimu, buvo nužudyta mama.
Tiek skaitytojai, tiek oficiali knygos anotacija, akcentavo, kad tai daugialypė knyga, kurioje persipina keletas žanrų ir tai šią knygą paverčia išskirtine. Aš tam pritariu taip pat. Knygoje atsiskleidžia detektyvinė linija, kas buvo moters žudikas, taip pat tai labai stiprus romanas, kuriam būdingi veikėjai išskirtinėm asmenybėm. Skaityti šią knygą buvo įdomu, puslapiai vertėsi labai greitai. Autorė labai jautriai ir tikroviškai pateikia vaikų vienatvę, per didelę atsakomybę, gyvenimą be pačio brangiausio žmogaus – mamos.
Nors knygą skaičiau sparčiai ir man tikrai paiko šis žanrų miksas, tačiau detektyvinė linija galėjo būti stipresnė. Na, jei nebūtų to peilio kriminalo knyga būtų vis tiek stipri dėl savo jautraus požiūrio į šeimą, vaikystę, savarankišką gyvenimą. Išties man dar labiau norėjosi pažinti Džeką, žinoti jo tolimesnį likimą, nei autorė mums atskleidžia.
Viena vertus tai išties gera ir įdomi knyga, bet aš asmeniškai labiau norėjau stipresnio bylos tyrimo, daugiau skaitytojo vedžiojimo už nosies, tačiau kaip visada – geriausia susidaryti savo nuomonę, tai perskaityti knygą pačiam!
Nugarėlė: Vienuolikmetį Džeką mama paliko atsakingą. Iki grįš iškvietusi pagalbą, liepė jam kantriai laukti karščiu tvoskiančiame automobilyje ir pasirūpinti dviem jaunesnėmis sesutėmis. Prabėgo kelios erzinamai ilgos valandos, o mamos vis nėra.
Ji taip ir negrįžo. Eilinos Brait kūną policija rado netoli nuo ten, kur laukė vaikai. O Džekas, net ir po trejų metų, vis dar atsakingas už šeimą. Tiksliau, už tai, kas iš jos liko. Dabar jo kasdienybė – vagystės iš atostogauti išvykusių šeimų namų. Tačiau viskas pasikeičia, kai vienuose jų Džekas randa peilį, kuriuo – jis žino – buvo nudurta jo motina.
Metai: 2020
Puslapių skaičius:392
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4– labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *