Knygų apžvalgos

Andrius Černauskas „Pragaro ambulatorija: dienos ir naktys Skubiosios pagalbos skyriuje“

Aš sakau: Lietuvoje kiekvienas gydytojas, tik ne kiekvienas turi diplomą. Prireikus kaimynė iš gretimo buto šviesos greičiu atlėktų su maišu vaistų nuo visų pasaulio ligų. Pagaliau turim knygą apie medicinos realijas Lietuvoje, o ne kažkur pasaulyje.
Ši knyga nėra kažkoks pletkų rinkinys, o gydytojo pasakojimas apie darbą Skubiosios pagalbos skyriuje. Aprašomas pacientų elgesys, medikų požiūris. Budėjimų nuotykiai. Medicinos sistemos skauduliai ir pasiekimai.
Autorius yra ironiškas, gal net kažkiek ciniškas, todėl tam, kam su humoro jausmu yra bėdų, geriau apeiti šią knygą ir pasaugoti nervus. Ši knyga vertinga tuo, kad skatina žmonių sąmoningumą. Greitosios pagalbos kvietimas vienas iš tų dalykų, kai žmonės su visai nerimtom būklėm kviečiasi medikus dėl „viso pikto“ ir taip medikų nesulaukia tie, kuriems iš tiesų sprendžiasi gyvybės ir mirties klausimas. Gerai buvo apsišviesti kokiu principu veikia priėmimo eilių sudarymas, kokie simptomai priklauso tiems „rimtiesiems“. Žinoma, yra apsidraudžiama, kad tai yra vieno mediko nuomonė, o situaciją reikia vertinti kompleksiškai, todėl skaityti knygą reikia atsakingai. Knygoje paliestas ir skaudusis atlyginimų klausimas, tačiau ne tik medikų algos neįspūdingos, bet ir kitų sričių darbuotojų, o atsakyti ko reikia labiau ar medikų, ar policijos, ar mokytojų yra neprotinga nes reikia visų tam, kad visuomenė funkcionuotų.
Man skaitant norėjosi daugiau medikų darbo užkulisių, nes nemažai yra skiriama tam tikrų ligų simptomams pažinti, o ligų ieškojimas nėra mano hobis. Manau, kad ką sudomino ši knyga, tas paskaitys, o šiaip noriu priminti, kad nepamirštumėm padėkoti medikams už gydymą ir rūpestį, jie tikrai tą vertina!
Knygos nugarėlė sako: „Pragaro ambulatorija“ – knyga apie Skubiosios pagalbos skyrių. Vietą, į kurią niekas nenori patekti. Vietą, kurioje gyvenimas verda dieną ir naktį. Vietą, iš kurios galite išeiti džiūgaudamas, kad viskas gerai ir diagnozė ne tokia baisi, kaip atrodė, arba sulinkęs po gąsdinančios žinios našta. Ten kraujas, aimanos, nuogąstavimai, įsivaizduojamos ir tikros ligos, lūžiai… Ir gydytojai.
Skubioji medicina – viena arčiausiai žmogaus esančių sričių. Pragaro ambulatorijoje staiga ir ne savo noru gali atsidurti kiekvienas. Todėl ši knyga – ne tik pasakojimas apie tai, kaip viskas vyksta Skubiosios pagalbos skyriuje, bet ir ramių, išmintingų patarimų rinkinys. Skaitydami sužinosite, ko reikėtų tikėtis atvykstant į SPS, ką sakyti jus priėmusiam gydytojui, kaip elgtis ir galiausiai – kada reikėtų tenai važiuoti, o kada bėda nėra tokia rimta ir galima kreiptis į savo šeimos gydytoją.
Metai: 2016
Puslapių skaičius: 268
Knyga: nuosava
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *