Kerstin Thorvall „Signė – Albertei“

download (5)Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Truputėlį liūdesys, bet ne tas gerasis, kai baigi skaityti trilogiją su kuria susigyvenai ir reikia atsisveikinti. Šį kartą toks nusivylimo liūdesys, nes paskutinė dalis tokia ne per labiausiai vykusi, klausimas kokiu tikslu buvo rašoma.

Pirmiausiai knyga labai vizualiai skiriasi, nuo ankstesnių dalių, nes keitėsi leidykla. Tačiau tai smulkmena. Pasikeitė visas rašymo stilius. Istorija pasakojama pirmu asmeniu (ankstesnėse dalyse III asmuo). Tai gi visas veiksmas iš Signės pasaulėžiūros. Turėtų būti įdomu, nes visi įvykiai tarsi atsiskleidžia kitoje šviesoje, bet gera tik mintis. Kadangi labai daug minties šuolių ir psichinių svaičiojimų, nes Signei būdingi tėvo psichinės ligos simptomai, tai siužeto linija pilna daug nesuvokiamo logika elgesio. Man pritrūko gilesnio ir išsamesnio žvilgsnio į Signės ir mamos santykį. Motina pirmoje ir antroje dalyje buvo svarbiausia, o čia prapuolė ir liko tik užuomina/aplinkybė. Truputėlis sekso, neištikimybės, bet daugiausiai tai paranojos ir mirties baimės.

Šiaip tai knyga apie sudėtingą, į psichozes linkusios, moters gyvenimą, aktuali darbo, šeimos ir pareigų pasiskirstymo tema, bet kai neskaitydavau keletą dienų, visai nepasiilgdavau veikėjų, o tai parodo, kad tikrai nestebuklingas istorijos užbaigimas, kartais net slėgdavo visa ta istorija.

Oficiali versija: Knygos herojė Signė aplinkinių akimis – ypač talentinga karjeros moteris, vis dėlto nėra nei gera žmona, nei rūpestinga motina. Išgyvendama dvasios dramą ji patiki didžiausias paslaptis vienintelei draugei Albertei. Jos viena kitai atveria slapčiausius sielos slėpinius, prisipažįsta tai, apie ką kartais net pačios baiminasi pagalvoti. Abi skinasi kelią prieš vėją, siekia įgyvendinti savo svajones ir prigimties šauksmą.
Kerstin Thorvall meniškai atskleidžia vidinę moters dramą, svajonės raidą realybėje, pasitelkia psichologinį vaizdavimo būdą, drastiškai ironišką pasakojimą ir prikausto skaitytoją.
Knyga: nuosava

Puslapių skaičius : 364

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *