Kerstin Thorvall „Nerimo šešėly“

nerimo seselyVertinimas: 4/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Na va jau ir II trilogijos knyga perskaityta. Esminiai skirtumai tokie, kad I dalis buvo kupina sparčių pasikeitimų, daugiau veiksmo. II dalis tęsė pasakojimą kaip lieka motina našlė su vaiku. Puikiai atskleista kaip keičiasi kartos, kaip sunku suprasti vieniems kitus, nėra „blogiečių“ nėra ir „geriečių“ tik skirtingas laikotarpis, prieštaringos asmenybės, konservatyvumas prieš inovatyvumą. Karo momentas labai simboliškas ir nedramatizuotas. Man patinka, kad autorė rašydama nesimėto ir palieka netikėtumo momentą, kai atrodo viskas čia aišku, pora sakinių ir totalus perversmas. Kiek ištęstas pasiruošimas laidotuvėms, o pabaigoje itin staigiai peršoka dešimtmetį ko ne, tai tas erzino šiek tiek. Nebėra seksualinių dramų, bet labai gerai išryškinta kaip moteris, kuriai seksas tolygu prievarta ir didžiausia gėda susiduria su dukros seksualine laisve ir nesigėdijimu. Reikia turėti omenyje, kad veiksmas 1940, o ne dabar kai pradinukai ant bananų prezervatyvus mauna.

Ką aš galiu pasakyti daugiau, kad visų pirma reikia subręsti šitoms knygoms, todėl ne veltui jos pas mane neliestos pragulėjo porą metų. Manau, kad tuo metu jei būtų skaitytos, būtų pamirštos ir pakrikštytos nuobodų knygomis. Labai tikiuosi, kad nuoboda nevirtau ir greitu metu nevirsiu.

Liko man III dalis, kurios nekantrauju pradėt skaityti ir sužinot kaip susistygavo gyvenimai. Jaučiu bus liūdesys kai baigsis, nes tapo jau ko ne šeima man ta Signė ir jos mama Hilma.

Oficiali versija: Aplinkinių akimis Signė – ypač talentinga karjeros moteris, tačiau ji nėra nei gera žmona, nei rūpestinga motina. Išgyvendama dvasios dramą Signė patiki ją savo vienintelei draugei, romano herojai Albertei. Jos viena kitai patiki slapčiausius sielos slėpinius. Abi skinasi kelią prieš vėją, siekdamos įgyvendinti savo prigimties pašaukimą. Kerstin Thorvall atskleidžia moters vidinę dramą, svajonės raidą nenumanomoje realybėje, pasitelkdama psichologinį vaizdavimo būdą bei drastiškai ironišką pasakojimą. Romano „Signės istorija“ trilogija („Jaunystės atabradai“, „Nerimo šešėly“, „Nuo Signės – Albertei“), kurioje atsiskleidžia trijų moterų kartų patirtis, laikoma švedų šiuolaikinio feministinio romano pradžia.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 320

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *