Kerstin Thorvall „Jaunystės atabradai: Signės istorija“

jaunystesAš sakau: Na ką paburbėjus dėl trilogijų, pradėjau skaityti trilogiją. Pradžioje buvau ne juokais išsigandus nes kai siužetas sukasi ties 1900 metais, aš nejučia imu snausti, viskas dažniausiai man labai svetima.

Tačiau šį kartą visai su kitu įspūdžiu baigiau skaityti. Visų pirma mažai yra vietovių aprašymų, langinių, durų staktų, vaizdų pro langą, o tai neapsunkina siužeto. Tai gi nors pradžia gana paini ir dar nežinai ko tikėtis, tai ir įsijautimas toks sąlyginis.

Jauna išsilavinus panelė yra ištekinama už iš pirmo įspūdžio puikaus vyro, kuris serga sunkia psichine liga. Atsižvelgiant, kad to meto seksualinis gyvenimas buvo apipintas mitų ir legendų, o mergelė kukli iki negalėjimo, jis ją prievartaudavo nakčia, vėliau ir savo dukrą prievartaudavo. Nors seksas aprašomas ganėtinai kukliai ir skurdžiais žodžiais, pasibaisėjimą sukelia ne ką mažesnį, nes viskas taip tikroviška. Moteris jaučia gėdą ir viena lieka su savo bėdomis. Skaičiau ir vis galvojau dievaž, kaip viskas pasikeitę nuo šių laikų. Pranašauju, kad ateities kartos jau nebesupras, kas yra santūrumo sąvoka. Aišku aš nešlovinu to laikmečio, kai žodžiai moteris ir vergas buvo sinonimai. Visgi labai gerai yra paskaityti knygą visiškai kitokią nei, kad dabar įprasta apie butaforines bėdeles, kaip aš nerandu savęs ir kokie visi žiaurūs, niekas manęs nemyli. Verčia susimąstyti ar išties, kad chanel rankinė nekaba spintoj, o ant kaklo ne perlai, yra didžiausia problema. Nesiplėsiu su pamokslu apie vartotojišką visuomenę, tačiau verta pagalvoti ar ne supratingas žmogus šalia yra didžiausia dovana?. Amen.

Oficiali versija: Aplinkinių akimis Signė – ypač talentinga karjeros moteris, tačiau ji nėra nei gera žmona, nei rūpestinga motina. Išgyvendama dvasios dramą Signė patiki ją savo vienintelei draugei, romano herojai Albertei. Jos viena kitai patiki slapčiausius sielos slėpinius. Abi skinasi kelią prieš vėją, siekdamos įgyvendinti savo prigimties pašaukimą. Kerstin Thorvall atskleidžia moters vidinę dramą, svajonės raidą nenumanomoje realybėje, pasitelkdama psichologinį vaizdavimo būdą bei drastiškai ironišką pasakojimą. Romano „Signės istorija“ trilogija („Jaunystės atabradai“, „Nerimo šešėly“, „Nuo Signės – Albertei“), kurioje atsiskleidžia trijų moterų kartų patirtis, laikoma švedų šiuolaikinio feministinio romano pradžia.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 328

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *