Perskaitytos knygos

Julian Barnes „Vienintelė istorija“

Pamačius šią knygą internete likau šiek tiek nustebus. Julian Barnes yra mėgstamas, žinomas autorius, o apie jį aš nieko nebuvau girdėjus. Pamačius kiek žmonių laikina ir nekantrauja perskaityti jo dar vieną knygą, aš net kažkaip viduje pasimečiau, kaip tai nutiko, jog tokiai daugumai žmonių jis gerai pažįstamas, tai kokiame urve aš gyvenau?. Na, bet jau nesvarbu, kokiam – svarbu išlysti iš jo.
Man ši knyga pasirodė bohemiška ir keista. Manau ji skirta visiems, kurie gyvena susijaukusiuose santykiuose. Ar bent jau juos turėjo kažkada. Santykiai, kurie neatitinka visuomenės normų ir lūkesčių, kurių ateitis migla, bet jie įtraukia ir tampa gyvenimo esme.
Polas – devyniolikmetis vaikinas, kuris pamilsta Siuzaną. Siuzana yra ženkliai už jį vyresnė, judviejų ryšys neatitinka visuomenės standartų, tėvų lūkesčių. Jų meilė nepriimta aplinkos, bet kol jie turi vienas kitą atrodo visko ir pakanka. Pamažu vis susidurdami su daugiau realybės iššūkių, patenka į didesnes santykių duobes.
Ši knyga skatina pamąstyti ar meilės jausmas gali būti logiškas, ar mes iš ties galime suprasti kitų žmonių jausmus, juk taip lengva gyventi kitų gyvenimus, išrašyti jiems diagnozes, nuspręsti kokius sprendimus priimti. Autorius rašydamas labai įtaigiai perteikia mintį, kad stipri meilės istorija, ypač pirmosios, pakeičia visą mūsų gyvenimą ir mus pačius.
Negalėčiau pasakyti, kad ši knyga yra lengvas skaitinys. Ji yra ganėtinai vientisa, viena pastraipa apie siužeto pokyčius, kita apie vidinius jausmus, dar viena apie praeitį ir taip dėliojasi praeitis, dabartis ir ateitis.
Man patiko skaityti šią knygą, nes joje gausu įžvalgų apie santykius, meilę, gyvenimo skaudulius, o man labai patinka tokie realybės dūriai.
Aš manau, kad tai yra gera knyga, bet tikrai ne kiekvienam. Kaip ir užsiminiau pradžioje ši knyga painių santykių narpliojimas, kuris manau, visada bus labiau artimesnis ir suprantamesnis tiems, kas patyrė tokius jausmus savo kailiu. Ši knyga nepateiks atsakymų, nesufleruos ką daryti, ji suteiks jausmą, kad dauguma iš mūsų turi TĄ vienintelę istoriją.
Ačiū „Baltoms lankoms“.
Nugarėlė: Pirmoji meilė nulemia gyvenimą, bet Polas, būdamas devyniolikos, nieko apie ją neišmano. Jis didžiuojasi, kad jo meilė kone trisdešimčia metų vyresnei Siuzanai laužo visas konvencinio elgesio normas. Tačiau laikui bėgant meilė iš Polo ima reikalauti aukojimosi. Jųdviejų su Siuzana santykiai tampa vis sudėtingesni, tamsesni, paženklinti priklausomybės – ir vis labiau neįmanomi.
Vienintelė istorija – ta, kuri pati reikšmingiausia gyvenime, ta, kurią iš tikrųjų verta pasakoti. Ši istorija būtent tokia: nepakartojamos ir nuolat su ilgesiu prisimenamos meilės istorija. Meilės, kuri yra aistringa, nerūpestinga, kurianti, kupina džiaugsmingos išsipildymo nuojautos ir kartu pamažu griaunanti, žlugdanti, pripildanti gyvenimą skausmo ir nevilties.
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 234
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 4/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 4 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *