Perskaitytos knygos

Jodi Picoult „Gailestingumas“

GailestingumasVertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Kažkaip ir vėl nesužavėjo. Labai ilgai skaitėsi, o momentais reikėjo prisiversti skaityti. Jodi Picoult knygos niekada nepasižymėjo įtemptu siužetu, jos labiau tokios kabinančios pamąstyti. Šį kartą kažkaip kaip ir reikėjo mąstyti apie eutanaziją. Skaitydama palaikiau viena poziciją, nebuvo jokių pagalvojimų, o gal yra ir kita pusė?. Esmė apie moterį, kuri serga nepagydomu vėžiu, gyvenimas išslysta iš rankų, vyro paprašo ją uždusinti, jis kažkaip to vengia, bet sutinka. Ir visa istorija prasideda nuo to kai jis ją uždusina. Jį tai teisia, tai smerkia, tai neteisia. Kažkokie šalutiniai veikėjai su savo asmeninėm dramom ir neištikimybėm. Aš vis galvojau nu kam rinktis uždusinimą, galima su vaistų perdozavimu, bet taip ir nesupratau, kodėl toks brutualus būdas. Esminė blogybė, kad prastai atskleisti veikėjai, jie neaiškūs, paslaptingi, ten lyg ir praeities įvykių tąsa, bet kas buvo anksčiau ne aišku.
Man ne itin patiko. Jaučiu pradedu atsikąsti Jodi Picoult.
Oficiali versija: Knygoje „Gailestingumas“ rašytoja dar kartą pereina plonu siūleliu tarp klaidos ir dramos, kuria meilės istoriją. Romano herojams tenka rasti pusiausvyrą tarp „duoti“ ir „imti“, kurios reikalauja santuoka, atsakyti į sudėtingus klausimus: kada meilė peržengia moralinės pareigos ribą ir ką iš tikrųjų reiškia mylėti vienam kitą.
Vilokas – nedidelis Amerikos miestelis, kuriame idiliškai ir ramiai gyvena griežtų tradicijų besilaikanti škotų imigrantų bendruomenė. Jai vadovauja Kameronas Makdonaldas – išvaizdus, visų gerbiamas policijos viršininkas. Tačiau ramią miestelio ir Kamerono gyvenimo tėkmę vieną dieną sutrikdo du neprašyti įsibrovėliai – seniai pamirštas pusbrolis Džeimis, sunkvežimiuku atvežęs prie policijos nuovados savo mylimos žmonos Megės kūną, ir Mija – prieglobsčio ieškanti graži bastūnė, kurios visas turtas – katinas Kafka ir keli medeliai bonsai.
Floristė Alė, rami, protinga ir mylinti Kamerono žmona, pasiūlo pagalbą Džeimiui, prisipažinusiam, kad iš gailesčio nužudė savo nepagydomai sergančią žmoną, ir priima į darbą Miją.
Tačiau už gerus darbus baudžiama.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 428

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *