Perskaitytos knygos

Jeannette Walls „Stiklo pilis“

stiklo pilisVertinimas: 5/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)

Aš sakau: Šią knygą laimėjau loterijoje, kurioje teisingai reikėjo sužymėti Lietuvos miestus. (knygą laimėjau aš, miestus supildė vyras). Atėjus metui išsirinkti knygai, labai skubėjau ir kažkaip galvojau, kad na nei čia kokia naujiena, nei piaru apipinta knyga, tai paėmiau nuo lentynos labai daug nesitikėdama ir o brolau! Pirmos dešimtys puslapių nebuvo labai įtraukiantys, nes kol susivokiau, kas su kuo ir apie ką, bet vėliau pridžiuvau ir džiaugiausi puikiu skaitiniu, nes tiek laiko nebuvau užtikus tikrai geros knygos (ne dėl to geros, kad visi kaip pamišę perka ir ji patenka į top’us, kurie nieko nepasako, nebent tai, kad gera reklaminė kampanija), kad buvau ir viltį pametus.

Tai gi knyga, apie tikrai keistą šeimyną, kurios tėvai vadovaudamiesi nepriklausomybe pastoviai keliauja, skursta, smerkia visa, kas simbolizuoja tvarką ir pastovumą. Paskui save tempdamiesi vaikus, jie skursta, patiria daug negandų, bet daug svajoja ir kuria nerealius planus, kurie mažiems vaikams atrodo didingi, o subrendus nieko neverti pažadai. Alkoholizmas, pedofilijos užuomazgos, skurdas, patyčios ir tvirtybė atlaikyti viską – pagrindinės temos. Siužetas nenuvalkiotas, veikėjai tikroviški, kaip ir kitaip gali būti autobiografinėje knygoje. Šią autorę vertinu už drąsą taip atvirai aprašyti savo gyvenimą, kurį išdrįstų atskleisti tikrai ne kiekvienas.

Visi tie laurai išrašyti ant viršelio tikrai yra pelnyti. Ko gero man ši knyga bus metų atradimas. Va taip va visiškai aklai ir netikėtai. Rekomenduoju.

Oficiali versija: Stiklo pilis“ – įspūdingi Jeannette Walls prisiminimai apie gebėjimą išlikti ir mokėjimą atleisti. Tai persmelkiantis, atviras žvilgsnis į itin neveiksnią, bet be galo spalvingą šeimą.
Charizmatiškas autorės tėvas patraukia vaikų vaizduotę mokydamas juos fizikos, geologijos paslapčių ir to, kaip be baimės žiūrėti į gyvenimą. Tik alkoholis jį paverčia destruktyviu, nesąžiningu, ekscentrišku žmogumi. Jos mama – meninės sielos moteris, neįsivaizduoja savęs namų šeimininke ir bėga nuo bet kokios atsakomybės šeimai.
Wallsų šeimos vaikai priversti pasirūpinti savimi: jie vienas kitą maitina, rengia ir šildo, kol galiausiai suauga ir pasirenka geresnį gyvenimo kelią nei tėvai, kuriuos, rodos, visiškai tenkina benamių dalia.

Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 424

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *