Perskaitytos knygos

Caroline Kepnes „Tu“

Pastaruoju metu pastebiu trilerių atgimimą ir pati juos skaitau dažniau nei bet kada anksčiau. Patinka man aiškumas siužete, charakterių painumas, pabaigos nežinia, na ir paspėlioti kuo baigsis istorija.
Šis trileris yra apie persekiojimą ir liguistą trauką. Vieną dieną Gvineverė užsukdama į knygyną pakeičia savo gyvenimą ir likimą. Persimetus keletu mandagumo frazių su Džo, vaikinui ji palieka begalinį įspūdį. Džo ima naršyti apie Gvineverę internete, taip rasdamas jos gyvenamąją vietą, išsiaiškina merginos pomėgius, gyvenimo tikslus. Visa ši informacija jam padeda įsilieti į jos gyvenimą, tapti širdies draugu ir vis labiau manipuliuoti merginos jausmais. Pradžioje tai lyg įprasta susižavėjimo istorija palaipsniui tampanti liguistu persekiojimu, kuris neturi ribų. Džo ima erzinti merginos draugai, aplinka, šeima, jis vis labiau nori, kad mergina taptų nuo jo priklausoma, o jos savarankiškumas jam lyg grėsmė ją prarasti. Knygoje labai tendencingai pavaizduojamas persekiotojo portretas, kuris lengvai balansuoja tarp aklo susižavėjimo iki neapykantos.
Skaitant šią knygą tikrai pamąsčiau apie atviravimus internete, kurie gali vieną dieną atsisukti prieš mus pačius. Džo minčių srautas, požiūris į žmones, man šiek tiek priminė „Amerikos psichopatą“. Tik šioje knygoje nėra to viso žiaurumo, bet erotikos elementų yra, kas man asmeniškai visai netrukdė. Man patiko ta dviprasmybė tarp persekiotojo socialinio elgesio ir minčių, nes išties apsupdami save „atvirais ir nuoširdžiais“ žmonėmis iki galo niekada nežinome kiek juose to atvirumo ir nuoširdumo yra. Tokios knygos yra impulsas pamąstyti apie savo asmenines ribas.
Momentais aš norėjau didesnės įtampos, taip pat visa istorija pasakojama tik iš Džo perspektyvos. Man būtų patikę matyti kaip kinta merginos psichologinė būsena, kuomet jos vaikinas darosi vis įtaresnis, priekabesnis, kai padažnėja nelaimingų įvykių jos aplinkoje. Kartais man pasirodydavo, kad dialogai nenuoseklūs, daug minčių šuolių, bet gal būt tai yra stilistikos dalis, parodanti asmenybės nestabilumą, bet skaitydama kartais stabteldavau susivesti galus. Knygos pabaiga man patiko, nes išliko tokia pati stipri, kaip ir visa istorija.
Gal tai nebuvo visiškai man idealiai patikęs trileris, bet šio žanro fanai, neturėtų praleisti šios knygos. Kaip žinia, Netflix yra susukęs serialą pagal šią istoriją, tai, kas turi laiko manau gali pasimėgauti ne tik gera knyga, bet ir serialu.
Nugarėlė: Daili rašytojos karjeros siekianti studentė, vos pravėrusi knygyno duris, iškart patraukia už prekystalio stovinčio Džo Goldbergo dėmesį. Paslapčia nužvelgęs merginos duomenis, šiai atsiskaitinėjant kortele, jis padaro tai, ką tokiu atveju turbūt padarytų kiekvienas: paguglina jos vardą ir pavardę.
Vaikinas akimirksniu išsiaiškina, kad Niujorke gyvena tik viena Gvineverė Bek. Ji turi viešą feisbuko paskyrą ir nuolatos tvytina taip suteikdama visą reikalingą informaciją apie save: draugams ji tiesiog Bekė, studijuoja Brauno universitete, gyvena prestižinėje Banko gatvėje ir šį vakarą praleis bare Brukline – puiki proga „netikėtam“ pasimatymui.
Džo nepastebimai ima brautis į Bekės gyvenimą ir pamažu pasiekia savo – įgijęs merginos pasitikėjimą, iš persekiotojo tampa jos vaikinu. Dabar jis pasirengęs būti tobulu vyru ir pašalinti visas kliūtis, stojusias skersai kelio, – net jei prireiks ką nors nužudyti…
Metai: 2019
Puslapių skaičius: 448
Knyga: gauta iš leidyklos
Vertinimas: 3/5
1 – nieko gero, 2 – jau geriau, 3 – visai gerai, 3 – labai gerai, 5 – nuostabu

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *