Perskaitytos knygos

Bryan Caplan „Savanaudiškos priežastys turėti daugiau vaikų“

Savanaudiškos-priežastys-turėti-daugiau-vaikų-Vertinimas: 3/5 ( Vertinimo skalė: 1 – šlamštas, kurio net perdovanoti negalima 2 – pakenčiama, skaityti nuobodoka 3 – vidutiniška, paskaitai ir pamiršti 4 – gera knyga, galima rekomenduoti 5 – puiku, bravo, knyga, kurios nepamirši)
Aš sakau: Apie šią knygą pirmą kartą išgirdau universitete, kuomet studijavau ekonomiką ir pagalvojau, kad jei jau rimtas ekonomistas skaito edukologinio pobūdžio knygą, tai turi būt neblogai. Neįvertinau, kad pati tai nesu rimta ekonomistė. Daug edukologinių knygų suponuoja pataikavimo vaikui mintį. Aš manau, kad vaiką reikia saugiai įvesti į realų gyvenimą, bet neuždėti jam rožinių akinių. Bet ką gi aš žinau, neturiu gi vaikų.
Prie esmės, tai knyga, kuri supriešina auklėjimą ir genetinį paveldėjimą. Autorius sako maždaug taip, kad nėra didelio reikalą sudievint auklėjimą, nes vaiko ateitį nulemia labiau genai. Aprašyta tikrai daug tyrimų kai buvo lyginami dvynių pasiekimai, kurie augo atskirai, įvaikintų vaikų panašumas su biologiniais tėvais ir įtėviais. Tyrimai atskleidžia, kad įvaikintų vaikų ar atskirtų dvynių gyvenimai labiau panašūs į biologinių giminių, nei į tų su kuriais augo, vadinasi socialinis auklėjimas, pavyzdys nėra toks ir svarbus. Nesako, kad nieko nereiškia, bet ne tie kiek supermamos įsivaizduoja. Autorius lengva ranka siūlo turėti kalną vaikų ir labai nesukti galvos dėl skiriamo laiko jiems, auklėjimo ir panašiai. Aš jam pritariu, kad nėra tikslo vaiką, kuris nekenčia baleto, rašyti į baleto pamokas, sugaišti begalę laiko ir finansų jį vežiojant, nes na čia tokia labiau tėviška ambicija, nei reali nauda.
Nelabai patiko rašymo stiliaus „sausumas“ (todėl ekonomistams patinka). Pradžioj tie tyrimai skaitėsi ou vau, bet į pabaigą tai jau buvo panašu į mano ekonomikos konspektą.
Oficiali versija: Neapsisprendžiate, ar galite sau leisti turėti daugiau vaikų, o galbūt nerimaujate, ar galėsite jiems skirti pakankamai dėmesio? Tėvai kaip niekada anksčiau daug laiko ir pinigų investuoja į vaikų auklėjimą. Jie stengiasi išugdyti vaiko savybes, kokių trokšta patys. Tačiau tyrimai atskleidžia, kad genai daro kur kas didesnę įtaką vaiko asmenybei nei auklėjimas. Kodėl tuomet verčiame vaiką griežti smuiku, jei tai nepatinka nei vaikui, nei patiems tėvams? „Savanaudiškos priežastys turėti daugiau vaikų“ – praktiška patarimų knyga, kaip turėdami daugiau vaikų tėvai galėtų jaustis laimingesni. Ką jie gali pakeisti, o ką turėtų priimti, kaip yra? Svarbiausia – kiek vaikų turėti jiems tinka labiausiai? Ši knyga jūsų nuomonę apie vaikus ir jų auklėjimą pakeis negrįžtamai.
Knyga: nuosava
Puslapių skaičius : 240

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *