Be pavadinimo

Paryžius, Paryžius,Paryžius….

monmartasRuduo ir Paryžius plius povestuvinė išvyka – tobula romantikos sintezė. Vos atvykus kilo problemos dėl užrezervuotos nakvynės, nes pasikeitė kortelės numeris ir to pasekoje likome vienai nakčiai benamiai. Paslaugus viešbutuko darbuotojas liejo prakaitą kol surado mums nakvynę svečių hostelyje, mergaičių ir berniukų atskiruose kambariuose, nors tikėjausi išvysti kažką panašaus į lietuviškus bendrabučius, vimetro parisskas buvo gana tvarkinga. Vėliau grįžus ir apsistojus numatytame viešbutyje prasidėjo tikros atostogos. Neįsijautėm į didžiausius turistus, bet aplankėm žymiausius objektus ir vietas, Eifelis, Monmartas, Eliziejaus laukai, Paryžiaus katedra, įvairiausiai rūmai, parkai ir net zoologijos sodas, kuris paliko labai gerą įspūdį. Mane trikdė didžiulis žmonių srautas, eilės prie žymesnių objektų, nes turi būti akylas ir nepametęs galvos, kad išsaugotum tai ką turi kišenėse. Gatvėse valkataujantys žmonės, išmaldos prašytojai, tai yra ta ne romantiškoji pusė. Vis gi turbūt svarbiausia kiek įmanoma pajausti eifelisParyžiaus dvasią, pavakaroti jaukiose kavinukėse, išgerti vyno, išgirsti gatvės muzikantą ir mylėti.
Transportas. Vienareikšmiškai metro. Jis aiškus, lengvai perprantamas ir optimalios kainos.
Kainos. Nėra pigu, bet gąsdintis taip pat nevertėtų.
Kalba. Jei moki prancūziškai – labai gerai. Jei nemoki, niekas per galvą neduos, bet tikėtis visur sklandžios ir aiškios anglų kalbos nevertėtų.
Žmonės. Prancūzai labai mandagūs ir paslaugūs, kurie pribėga įspėti, jog nepradėti kalbų su gatvės elgetautojais, kai tie pristoja.
Mano nuomone Paryžių pamatyti verta, būtina, nes didingi pastatai ir savotiška jo dvasia žavi. Tiesa, mane kiek išvargino plaukianti žmonių masė. Būtina paklaidžioti po Paryžių naktį ir tiesų tiesa, lietui lyjant Paryžius tikrai gražesnis!
Bons voyages!

Patinka(1)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *