Be pavadinimo

Maljorka

malGegužės pirmosiomis savaitėmis lankiausi Maljorkoje, o patirtus nuotykius bandžiau aprašyti, bet kadangi spustelėjus backspace viskas dingo, o aš supykau ir nusprendžiau įspūdžius pasilaikyti sau. Kadangi keletas žmonių užklausė, todėl šį lietingą vakarą rašau antrąjį kartą. Atleiskit jei viskas nebus taip smulku, nes pakartotinas rašymas apie tą patį – kaip ir antra meilė, brangi, puiki, bet ne tokia emocinga.

Tai gi pirmiausiai – oras. Vyrai pasižymi sugebėjimu pasiimti, tai kas būtiniausia, o moterims visada pirmą problema lagamino talpa – ypatingai, kai keliauji su 10 kg. Rankiniu bagažu. Vienareikšmiškai, suknelės ir kardiganai (nes vėjuota), vakarui – tunikos, timpės. Maljorkoje vyrauja net ir vakaro išėjimuose visiškas paprastumas, vakarinis makiažas ir mini stilius garantuotas vokiečių vyrų vienanaktis pasibuvimas, kas ko ieško, tas tą randa – nieko nesmerkiu. Tačiau nereikia puoštis be saiko.

maljorkaKultūra. Ispanai šį kartą mane nustebino sklandumu. Nebuvo jokių nesusipratimų, vėlavimų. Kaip susitarta taip ir įvykdyta, be apgaulių ir klastų, tikiu, kad galima rasti milijonus skundų kaip ten negerai, bet aš neturiu prie ko prikibti. Nebuvo net jiems būdingo tokio familiarumo. Mandagūs, tikslūs.

Kalba. Aš buvau apsistojusi Playa de Palma, mano apylinkėse vien tik vokiečiai. Anglų kalba susikalbėti pavyko, tačiau ne visur. Nuvykus į kitus mažesnius ir nuošalesnius miestelius, maisto užsisakyti anglų kalba misija neįmanoma. Arba ispaniškai ir vokiškai arba baksnojant pirštu (ir tai jeigu geranoriškai nusiteikusi padavėja).

Transportas. Autobusais pavažinėjom po Palmą, aplankėm žymiausius objektus ir skaniai (gan nepigiai) pavalgėm. Tolimesnėms laimės paieškoms rinkomės automobilį. Už 65 eurus trims dienoms nuomavomės Ford KA, su kuriuo išmaišėme šiaurinę salos pusę, keliavom serpentinais ir keliais, kurie iškaus tikslo neturėjo. Kelio nuorodos sudėliotos ne visur, ne iš abiejų kelio pusių – na gi Ispanija, stebėtis nereikia. Atstumai nedideli, todėl nuo objekto iki objekto nukeliauji gan greitai. Privalumas tas, kad tokiu atveju gali amaljorka.jpg1pžiūrėti visas norimas vietas. Tai gi automobiliu keliavome į Valdemossa pasižiūrėti įspūdingo ant kalvos, pastatyto vienuolyno, kuris man nepasirodė įspūdingas, todėl neužtrukom. Soller mieste apžiūrėjom labai jaukų uostą su paplūdimiu, jei kada norėtųsi ramybės, galima ten apsistoti. Vykom į Sa Colabra, kurioje vėl gražūs vaizdai, bet smagiausia kelionė serpantinais su kamikadzėmis dviratininkais. Vairuotojas turėtų būti itin stiprių nervų. Dienos tikslas buvo Formentor pusiasalis. Pasiekėm sėkmingai, grožiui aprašyti neturiu žodžių. Atsistoji ir pasijauti pasaulio valdovas. Pakeliui daug apžvalgos aikštelių, todėl be pavydo keliančių nuotraukų negrįš nei vienas. Antroji diena buvo kur kas ramesnė savo turistiniais tikslais. Vykome į Cap de ses Salines, akmenuotas paplūdimys, kur žmonės dėlioja iš akmenų bokštelius ir sugalvoja norus. Atrodo įspūdingai, energetiškai jauku ir neįprasta. Pakeliui aplankėme porą tvirtovių ir lepinomės Es Trenc paplūdimy. Šis paplūdimys tituluojamas vienu geriausiu, kurį galima pasiekti tik automobiliu. Ypatingai žydras vanduo ir nuošalumas. Jame galima sutikti nudistų, todėl nereikia išsigąsti. Trečią dieną vėl vykome į paplūdimį ir ramiai ilsėjome, pakeliui sustodami nuošalesniuose miesteliuose.

Maistas. Ties čia neturiu ką daug pasakyti, kadangi minimaliai (priverstinomis aplinkybėmis) valgau žuvį, o jūros gėrybės visai išbrauktos iš mano gyvenimo, tai siūlau patiems jų paragauti ir įvertinti. Ką aš valgiau ir kas mane sužavėjo, tai neturistinėje zonoje, vietinė picerija, kurioje valgytos picos skonį dar ir dabar prisimenu. Lietuvoje tokios skanios picos nesu valgius išvis. Plonytis pagrindas, be juoduolių, kokybiškas sūris ir visų ingredientų daug daug… Nostalgija! Kokteilių kainos 5-7 eurai, kokybė gera. Tačiau happy hour tik nepopuliaru laiku, t.y norintiems įkaušt nuo ryto.

Išvados: Nors Maljorka niekada nebuvo mano top kelionių sąraše, jokios nuostatos, kad geriau būčiau važiavus kitur neturiu. Nors ji tokia popsiška atrodo, bet nuo to lankytinų vietų nemažiau, o Viduržemio jūra neblankesnė. Kas gali būti jaukiau, nei šiltas vakaras, saulėlydis, gaivi Sangria ir maloni kompanija?

Patinka(0)Nepatinka(0)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *